Teamy nasza specjalność - mistrzostwa świata w Lyonie

Od 12 do 17 sierpnia w Lyonie odbyły się już po raz 43 drużynowe mistrzostwa świata... Grała tam grupa naszych zawodników, pod różnymi flagami.

Obrodziło medalami!

W najbardziej prestiżowym turnieju - mistrzostwach świata w kategorii open - Bermuda Bowl zwyciężył team USA 2 w którego składzie grał Jacek Pszczoła:

Bermuda Bowl 2017 winners

Od lewej: Jan Martel (npc), Joe Grue, Brad Moss, Michael Rosenberg, Marty Fleischer, Chip Martel, Jacek Pszczoła

W mistrzostwach świata transnational zwyciężył Mazurkiewicz, ale srebro zdobyli Jacek Kalita i Michał Nowosadzki, grający w chińskim teamie Jinshuo:

Od lewej: Jiang Tong, Michał Nowosadzki, Jacek Kalita, Ju Chuancheng, Zhang Xiaofeng, Shi Zhengjun

W mistrzostwach świata kobiet Venice Cup reprezentacja Polski, w której grały Cathy Bałdysz, Katarzyna Dufrat, Justyna Żmuda doszła po raz pierwszy w historii do fazy półfinałów. Tym razem jeszcze bez medalu, ale sukces też niewątpliwy:

Od lewej: Zofia Bałdysz, Cathy Bałdysz, Natalia Banaś, Justyna Żmuda, Katarzyna Dufrat, Aleksandra Jarosz, npc Mirek Cichocki