Brąz ligi mistrzów 2016 dla pary Gaweł - Jagniewski

Od 10 do 12 listopada w Zagrzebiu odbyły się rozgrywki Klubowego Pucharu Europy 2016. Wystartowali w nim mistrzowie krajów, których reprezentacje zajęły 10 pierwszych miejsc w ostatnich mistrzostwach Europy w Budapeszcie, Allegra-Lavazza (Włochy) - obrońca tytułu oraz mistrz gospodarzy - Chorwacji.

W turnieju wystartował mistrz Polski, Latteria Tinis Ilanka Rzepin. Ponadto polskie pary wystąpiły w dwóch drużynach zagranicznych - w drużynie mistrza Niemiec, Bamberger - Reiter nasi gracze - Wojtek Gaweł i Rafał Jagniewski, oraz w drużynie Monako - Krzysztof Martens i Dominik Filipowicz. Pierwszą częścią turnieju były elimiacje, rozgrywane "każdy z każdym", mecze 10-rozdaniowe. Tą część zdominował mistrz Holandii, "Onstein". Bamberger-Reiter, z Wojtkiem i Rafałem w składzie, awansował do pierwszej czwórki dość pewnie, mając awans zapewniony mecz przed końcem.

WYNIKI FAZY KAŻDY Z KAŻDYM

BUTLER FAZY KAŻDY Z KAŻDYM

Dalej rozgrywano play off w czwórkach, grających o miejsca pierwsze, piąte i dziewiąte. W walce o medale Onstein miał prawo wyboru przeciwnika w półfinale - wybrał najsłabszy na papaierze Heimdal. I jak to często bywa, przewiózł się na tym, przegrywając. W drugim półfinale mistrz Niemiec walczył z Monako. Tutaj wygrali już faworyci.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW

WYNIKI FINAŁÓW

W ten sposób Rafał z Wojtkiem zdobyli brązowe medale. Gratulujemy!

$(document).ready(function() { $(".sideblock-menu a").click(function() { var klasa = $(this).attr('class'); $.each($(".after_sa"), function(key, value) { $(this).hide('slow'); }); if($("div." + klasa).css("display") == "block") { $("div." + klasa).hide("slow"); } else { $("div." + klasa).show("slow"); } }); });