Spingold - dzień piąty

Atlanta, dzień piąty, 10. sierpnia

Parę dni temu napisałem, że nasi chłopcy z bridge24 zrobili super wynik, ogrywając team Zagorin. Co dziś mam napisać? BRAWO BRAWO BRAWO!!!!!

Styl, w jakim wygrali, to coś, o czym każdy brydżysta marzy, ograć tych najlepszych na ich ziemi, w ich w domu, w pełnym świetle – trzy z czterech segmentów na BBO, 3000 kibiców, w jednym z trzech najważniejszych dla nich turniejów!!!

Cieszę się bardzo, znów wspomnę, o pracy jaką przez 7 miesięcy włożyliśmy w ten sukces, szkoda jedynie, że tak wcześnie musimy grać na siebieMrugnięcie.

Dziś, przed meczem na Nickella, na krótkiej odprawie, mówiłem chłopakom, że nic nie muszą, że już daleko zaszli i żeby grali spokojnie. Dawałem im po I połowie 20% szans z dwóch powodów - aby nie czuli presji i dlatego, aby pamiętali, że grają na jeden z najlepszych teamów w historii brydża w ogóle.

Nie będę podawał, ile razy, i jakie turnieje wygrali, bo jest tego za wiele. Bobby Levin wygrał Bermuda Bowl w wieku 24 lat.

Nasz team bridge24 w półfinale, cały czas to do mnie nie może jeszcze dojśćUśmiech.

Jutro półfinał, mam nadzieję, że przede wszystkim, pokażemy wspaniałego brydża i walka będzie w każdym rozdaniu.

Wynik jest sprawą otwartą, pewnie jesteśmy faworytami, ale w brydżu faworyci nie zawsze wygrywają.Mrugnięcie  Życzę wszystkim grającym i wszystkim kibicującym, aby byli zadowoleni po meczu i tak, jak każdego dnia cieszyli się z sukcesu.

Ten wynik to także, a może przede wszystkim sukces projektu bridge24, który  ma coraz więcej fanów!

Jesteśmy tutaj, bo w odpowiednim miejscu zebrała się odpowiednia grupa ludzi, która wspiera nas każdego dnia.

W imieniu całej ekipy mówię: dzięki! Dzięki Igor, Tomek, Jacek! Nasi młodzi zawodnicy dzięki Wam są tutaj i rozsławiają nasz kraj! Ogrywają najlepszych i są wspaniałą wizytówką projektu bridge24.

Niestety, nie będzie polskiego finału, team Lynch, w którym grają Adaś z Cezarym, przegrał na team Schwartz, szkoda. Smutno mi z tego powodu, niestety, znów była afera z parą Schwartz - Fischer, szkoda, że ta para znów daje o sobie „znać” w najgorszym tego słowa znaczeniu.

W teamach BAM Mixt sukces odniósł team w składzie: Sarniak, Harasimowicz, Sjoberg, Leśniewski, Blass, Verhees, który zajął 3 miejsce. BRAWO! To ich kolejny sukces w tej konkurencji! Dwa lata temu w podobnym składzie byli drudzy.

Rozdania z meczu bridge24 - Nickell opiszą chłopcy, więc zapraszam do czytania ich relacji.

 W naszym meczu tak naprawdę szczęście było przy nas, w odpowiednim momencie nacisnęliśmy gaz do dechy i było po sprawie, znów spacerek, kolejne 200imp.

Jedno rozdanie opiszę - jak niewiele potrzeba aby zdobyć 14 IMPMrugnięcie.

 

Siedzę na drugim ręku, w założeniach my po partii, moja ręka:

♠Dxxx ♥x ♦W1098xx ♣AW

Z prawej pas, ja też pas, 1♥, partner 2♥.

Przeciwnik, ten co spasował, mówi teraz 2♠  jako „dobra ręka z fitem kier”, co robicie?

Miałem różne pomysły, ale postanowiłem zaryzykować(?) i spasowałem. Pomyślałem: „niech sobie policytują a ja na koniec powiem 4♠”, nie chciałem, aby powiedzieli mi 5♥ i dokładnie tak się stało - z lewej 4♥, dwa pasy, ja 4♠. Kontra i 790. Na drugim stole po 5♥ przeciwnik powiedział 5♠ i przegrał za 200, tak niewiele a tak dużo punktówMrugnięcie!

Tak właśnie punktowaliśmy przeciwnika w 2 secie i jak różnica sięgnęła 82 imp sprawa awansu praktycznie była załatwiona.

Mieliśmy przyjemność grania na Hammana, krótko mówiąc wielki gracz (Jezu, jak dużo nam brakuje do niego!!!!!!). Kiedyś będzie można opowiadać, jak się na niego grało na niego!

Każdego dnia ilość osób pytających tutaj o bridge24 i naszych chłopaków jest imponująca. Pytają gracze, sponsorzy, kibice, mam nadzieję, że szybko dołączą do grona zawodowców, czego im z całego serca życzę.

Miałem nie pisać, ale nie potrafię się tym nie pochwalić, dziś jest już nas równo 3000!

55 tyś odsłon strony, aż chce się pracować mimo, że padam ze zmęczenia. Wiecie, to takie miłe zmęczenie pisać o takich sukcesach dla takiej rzeszy ludzi!

Trzymajcie kciuki, jedno jest pewne, POLACY BĘDĄ GRAĆ W FINALE!

Pozdrawiam