31.10

Po Cavendishu

Za nami Cavendish - najbardziej „kasowy’ turniej i kilka zdań o nim.

 

Turniej zgromadził sporą ilość uczestników, 24 teamy i 60 par open i 16 kobiecych należy uznać za sukces organizacyjny!

 

Cała otoczka mogłaby być lepsza, aukcja była jeszcze w miarę, ale rozpoczęcie i zakończenie, moim zdaniem, nie na miarę tego turnieju.

 Na Islandii turniej otwiera prezydent Islandii, a tutaj? Otwarcie to był gwizdek sędziego....

Tam nagrody były setki razy mniejsze a tu pula nagród przekroczyła 1mln euro.................

 

Wyniki bridge24.pl należy uznać za całkiem niezły w parach i słaby, jeśli chodzi o teamy. W teamach byliśmy w połowie stawki, natomiast 4 pary bridge24.pl w finale A należy uznać za sukces, bo chyba nigdy w tej imprezie nie było tak wielu polskich par, a już na pewno nie tak wielu w ścisłej czołówce.

 

Do wygrania trzem naszym parom brakowało jednego rozdania, jak policzył Wojtek Gaweł. gdyby na nas przegrał 6♣, jego miejsce nadal by było 6., a MY byśmy wygrali, oczywiście musiałby zagrać na mniejszą szansę, więc przegrać nie mógł.

Pokazuje to jedynie jak niewielkie były różnice były między pierwszą szóstką par. Michał Kwiecień miał swoją szansę w ostatnim rozdaniu!!!

 

Jak oceniam zwycięzców? Super! Właśnie dlatego kochamy tą grę, nie byli faworytami i udało im się wygrać! Warto wierzyć w siebie próbować:)

 

Bridge24.pl robi furorę na świecie, jesteśmy marką, do której zgłaszają się nowi zawodnicy i sponsorzy, oby tak dalej... Wyniki pozwalają myśleć z optymizmem o przyszłości!

 

Do teamu po przerwie wrócił Michał Klukowski, powstał team bridge24.pl/women. Poszerza się grono fundatorów - dołączył pan Zdzisław Ingielewicz.

 

Dwa zdania o naszym podwórku.

 

Reforma ligi naprawdę jest konieczna, poziom brydża musi iść w górę, a żeby szedł, musi być praca, bez pracy nic nigdy nie będziemy znaczyć na świecie!

 

Dobiegły końca rozgrywki Grand Prix Polski Teamów i jestem przekonany, że finał, którego jestem współorganizatorem będzie wspaniałym zakończeniem roku. Gratuluję finalistom i już dziś zapraszam do Płocka !!

 

 Dziękuję za uczestnictwo w tym roku w cyklu Grand Prix Polski Teamów i zachęcam do udziału w przyszłym roku!

 

 Pamiętajcie! Bermuda Bowl to nie jest turniej na maxy! To właśnie poważna meczowa gra!!!

 

Zapraszam Was na nasze treningi, zapraszam do wspólnej gry i wspólnej intelektualnej zabawy.

 

Pozdrawiam