Koniec roku...

W samej końcówce roku mieliśmy trzy bardzo ważne imprezy: dwie w Polsce oraz jedną w Pekinie.

SportAccord to jedna z organizacji, starających się o pozwolenie na zorganizowanie pod egidą MKOl olimpiady dla sportów, które w tej chwili nie mogą się dostać ani na olimpiadę letnią, ani zimową. SportAccord World Mind Sports Games 2013  to była impreza, w której rywalizowali zawodnicy sportów umysłowych w pięciu dyscyplinach, między którymi brydż tak naprawdę został potraktowany jak kopciuszek.

Organizatorzy wykładają ogromne pieniądze na wszystkie turnieje, ale na brydża kilka razy mniejsze. niż na pozostałe dyscypliny.

Pula nagród w brydżu wynosiła 140 tys. dolarów amerykańskich.  Za wygranie turnieju teamów było 30 tys. $, a np. w xiangqi (chińska gra planszowa, zwana „chińskimi szachami”) – 200 tys. Uśmiech

U nas za wygranie turnieju par było 10 tys., a za wygranie jednego turnieju szachowego - 50 (odbyło się tam kilka turniejów, w których wystąpiło 16 gwiazd tej dyscypliny sportu, poza walczącymi w tym samym czasie o mistrzostwo świata Carlsenem i Anandem).

Taką imprezę mogą organizować tylko Chińczycy bo nie widzę innej nacji, którą by było na to stać.

Zaproszenie do uczestnictwa było dużym wyróżnieniem – grały tylko cztery reprezentacje. Nasze wyniki sportowe nie powalają, zwycięstwo Cezarego w kończącym imprezę indywiduelu osłodziło nam dwa wcześniejsze turnieje. Turniej teamów zakończył się dla nas kolejną masakrą w finałowym starciu z drużyną Monaco.

Jeśli chodzi o pary - tylko trzecie miejsce. Tylko… bo start do trzeciej sesji mieliśmy katastrofalny, chyba 7 zer w pierwszych 10 rozdaniach Dezaprobata

Wszyscy wracaliśmy zmęczeni, termin tych zawodów katastrofalny, więc ogólnie moja ocena tego turnieju bardzo niska, a szkoda, bo takie imprezy powinny być wizytówką naszej dyscypliny!

 

W tym samym czasie, co turniej w Pekinie, odbył się w Polsce finał Grand Prix Polski Par. Zdecydowanie wygrali faworyci, co mnie osobiście bardzo cieszy. Jakieś dwa lata temu namówiłem chłopaków, aby grali wspólnie i to naprawdę super wygląda. Oby tak dalej! Brawo i gratulacje, M&J!!!

 

Ostatnią imprezą tego roku był finał Grand Prix Polski Teamów.

Myślę, że  organizatorzy nie zawiedli, chciałbym w tym miejscu szczególnie podziękować ludziom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć:

Pan Andrzej Nowakowski - Prezydent miasta Płocka

 Panowie Maciej Wiącek i Piotr Nowicki - radni Miasta Płocka

pan Jarosław Szczygieł - Interbud Płock

pan Piotr Starzyński - hotel Starzyński 

pan Kaziu Falkowski Prezes OZBS Płock

 

Kilka miesięcy temu powiedziałem Sławkowi Latale: „Sławek, robimy nową jakość imprez w Polsce!”

Teraz mówię do Was: Zrobiliśmy nową jakość!!!

Naprawdę nie zauważyłem, może poza dwoma przypadkami sfrustrowanych arcymistrzów, aby w Płocku komuś się nie podobało Uśmiech

 

Wiele osób powiedziało natomiast „Jestem PIERWSZY RAZ w Płocku, to urocze miasto” Uśmiech

 

Suma nagród jaką udało nam się zebrać (wpisowe z eliminacji + miejscowe dotacje) to około 50 tys. pln.

Jasne, nie powala na kolana, ale od czegoś trzeba zacząć, dlatego w tym miejscu zachęcam do składania własnych pomysłów, a jeszcze lepiej ofert, na organizację przyszłorocznego finału do biura PZBS.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku znajdą się naśladowcy i inne małe ośrodki pójdą w ślady Płocka.

 

Koniec roku to czas podsumowań, czas ocen, czas na refleksje Uśmiech

 

Bridge24.pl to ogromny sukces pod każdym względem.

Ilość sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej w ciągu 6 miesięcy działalności jest według mnie imponująca, aż strach pomyśleć co będzie dalej.

Mam nadzieję, że dalej będziemy dla Państwa gwarantem dobrej zabawy, pozytywnych emocji i niewielu rozczarowań Uśmiech

 

Reprezentacja Polski także chyba aż tak bardzo nie rozczarowała, oczywiście każdy chciałby wygrywać. ale czasami po prostu jesteśmy słabsi....

Nowy rok to nowa szansa dla nowej reprezentacji, rozgrywki kadrowe dobiegają końca - mam nadzieję, że zdały egzamin i wyłonią aktualnie najlepszą reprezentację!

 

Na koniec pozwolę sobie złożyć wszystkim życzenia noworoczne: aby nadchodzący rok był dla Państwa lepszy pod każdym względem, aby dostarczył Państwu jeszcze więcej pozytywnych emocji, oraz aby uśmiech był Państwa towarzyszem każdego dnia Uśmiech

 

Pozdrawiam serdecznie