Dallas 27.03

„24… 24… 24…” tak zaczyna się nasz song bojowy, który powstał na Cavendishu w Monte Carlo! Po dzisiejszym dniu naprawdę chce się tylko śpiewać, a usta same się do tego śpiewu układają. Przyjechaliśmy w 5 par i wszystkie awansowały do ostatniej szesnastki najważniejszego turnieju wiosennych mistrzostw Ameryki!!! Kiedyś marzyłem, aby zagrać w Vanderbilcie, czytałem relacje naszych mistrzów, dziś tłumaczyłem Michałowi z Piotrkiem, jak wielką sprawą jest to, że tutaj są, że tutaj grają, a teraz wołam „brawo, brawo, brawo!”.

Wybaczcie ten nieco euforyczny ton, ale piszę to na gorąco i jestem pod wrażeniem tego, co się tutaj dziś stało.

Pozostaje im wygrać kolejny mecz... Ale bardzo trudny, bo na team Gromova... Pewnie nie są faworytem, ale właśnie takie mecze i takie wyniki są solą brydża! Jutro sprawa awansu jest otwarta. Mecz zaczyna się od stanu 0-0. My faworyci całego turnieju, a oni nic nie muszą!!!! Już osiągnęli bardzo wiele.

Teraz kilka słów o innych. Flagowa drużyna bridge24.pl znów po rzuceniu ręcznika przez przeciwników awansowała do 16-tki, Pepsi z Michałem także, mimo nerwów do końca (przed ostatnią szesnastką przegrywali różnicą 6 imp), my spacerek, naprawdę spacerek...

Rozdania będą jak emocje opadną, mam za to dla Was kilka śmiesznych historii... Najpierw Agustin, który wykonuje najgorszą rozgrywkę w historii brydża, gra na wymarzony układ, przy którym o sukcesie decyduje 8-ka karo... Przegrywa bez 3 za -300, a jak u nas, na wsi, się mówiło, chłop by to wygrał Śmiech

Potem Villas-Boas wypuszcza szlemika - widząc w dziadku AK, gra w ten kolor według zasady „pod najmocniejszy”! Ale tym razem Buras nie ma do koloru i dostaje natychmiastową wyrzutkę przegrywającego pika:)

Ile losu, przypadku i fartu dziś było, nie sposób ocenić. Pepsi oddaje jedną lewę w atutach: Axxxx do Wxx. Gra blotkę spod asa i następuje „wskok” trzecią damą, podczas gdy partner bezradnie obserwuje tą operację z tym K10Uśmiech

Piotrek Tuczyński sam mi opowiada worek podobnych rozdań Uśmiech

Fart jest przy lepszych, a dziś to bridge24.pl pokazało klasę, wszyscy awansowaliśmy do 16-tki. Serce mi się raduje i tylko martwię się, że jutro część musi odpaść.

 

Adam z Cezarym wygrywają dość łatwo. Jutro grają na Jacka, Michała, Rafała i Wojtka. My na młodych, jedynie Pepsi nie będzie grał na naszych...

Mam nadzieję że te wyniki pokażą krytykom projektu bridge24.pl, o ile tacy jeszcze są, jego wartość i zachęcą do kibicowania nam, bo nigdy w historii polskiego brydża nie byliśmy tu w USA tak wysoko aż taką ławą!

Dziękuję chłopcy, za już, dobra robota!!! Czekamy na więcej! Powodzenia jutro i trzymam za wszystkich kciuki, oby kolejny dzień był lepszy! Choć niestety, dla wszystkich być lepszy nie może.

Z innych ekip ważny jest news dotyczący Monaco - pan Zimmerman opuścił Dallas ze względu na sprawy prywatne i Fantoni - Nunes Helgemo - Helness będą grać do końca we czterech.

 Pozdrowienia z Dallas od całej ekipy bridge24.pl!!!