Zimowe Mistrzostwa Europy 2016

W dniach 5-12 lutego przyszłego roku w hotelu Fairmont w Monte Carlo odbędą się pierwsze Zimowe Mistrzostwa Europy. Jest to próba zorganizowania w Europie imprezy o charakterze zbliżonym do amerykańskich "nationalsów". Zasadnicza różnica to nagrody pieniężne - w Ameryce ich nie ma, a w Monte Carlio pula będzie na poziomie 150.000 euro. Pieniądze będą pochodzić z opłat startowych oraz dotacji Pierre Zimmermanna.

Podstawową imprezą będzie turniej teamów Zimmermann Cup. Pierwszą jego fazą będą eliminacje, grane Swissem w dniach 5-7 lutego. Pierwsze 16 teamów zakwalifikuje się do fazy play-off, która będzie rozgrywana w dniach 8-11 lutego.

Wpisowe do Zimmermann Trophy wynosi 1250 euro od teamu (team kobiecy - 750 euro, team juniorów - 500 euro). W razie wyeliminowania, team może grać w FMB BAM Trophy bez dodatkowych opłat. Pula nagród wyniesie 110.000 euro, z pierwszą nagrodą w wysokości 35.000 euro. Wszystkie teamy, awansujące do play off mają zagwarantowane nagrody finansowe.

Drugą imprezą będzie turniej teamów "board a match" o puchar Monegaskiej Federacji Brydżowej - FMB BAM Trophy. Będzie on rozgrywany w dniach 8-11 lutego - dwa dni eliminacji, a potem w finałach A i B. Wpisowe do FMB BAM Trophy dla teamów nie startujących w Zimmerman Trophy wynosi 500 euro od teamu. Pula nagród 40.000 euro.

Szczegóły