Mistrzostwa świata juniorów 2016 - dwójka naszych graczy ze złotem

W dniach 3-13 sierpnia we włoskim Salsomaggiore odbyły się drużynowe mistrzostwa świata juniorów.

W najbardziej prestiżowym turnieju - U25 - złoto zdobyła reprezentacja Poslki, w której grała dwójka z naszego teamu - Justyna Żmuda (w parze z Michałem Klukowskim) oraz Kamil Nowak (z Wojtkiem Kaźmierczakeim). Trzecią parą byli Marcin Bojarski i Maksymilian Chodacki, kapitanem Marek Markowski:

W górnym rzędzie od lewej: Marek Markowski, Justyna Żmuda, Michał Klukowski, Kamil Nowak

W dolnym: Maksymilian Chodacki, Wojtek Kaźmierczak, Marcin Bojarski.

Polacy w finałowym meczu pokonali reprezentację Chin 175-92 (Chińczycy "rzucili ręcznik" przed ostatnim segmentem). Brąz dla Szwecji, która wygrała mecz o III miejsce z Holandią 130,5-112.

WYNIKI MECZÓW O MEDALE

Wcześniej polska drużyna wygrała robin round, ćwierćfinał z Argentyną i półfinał ze Szwecją.

Był to jedyny medal Polaków w tych mistrzostwach. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja U15 (Maciej Kędzierski, Kacper Kopka, Michał Maszenda, Adam Pigulski, Maciej Racewicz, Mateusz Słuszniak, npc Roland Lippik, coach Marcin Dobrowolski) po porażkach w półfinale z Chinami i w meczu o III miejsce z Francją. Złoto zdobyła reprezentacja Izraela, po zwycięstwie z Chinami 92-79.

Reprezentacja juniorek (Zofia Bałdysz, Anna Maduzia, Joanna Brede, Magda Budzyńska, Zuzanna Moszczyńska, Dominika Piesiewicz, npc Piotr Zatorski, coach Katarzyna Dufrat) przegrała w ćwierćfinale z Australią 90-191,3. Tytuł przypadł Holenderkom, u których grała Natalia Banaś - nie przebiła się przez polskie sito selekcyjne); srebro dla Australii, brąz dla Norwegii.

Także w konkurencji U20 polski team (Jakub Andruszkiewicz, Piotr Godlewski, Stanisław Mączka, Konrad Majewski, Edward Sucharda, Łukasz Trendak, npc Tomasz Radko) przegrał w ćwierćfinale, z Niemcami. W tej kategorii wiekowej wygrali Włosi, srebro dla Holandii, brąz - Hong Kong.

WYNIKI MISTRZOSTW

BIULETYNY