Ekstraklasa - aktualna sytuacja

Rozgrywki w ekstraklasie sezonu 2014/15 podążają naprzód. Nasza drużyna, grająca w dolnej połówce czeka na swój mecz z Unią Winkhaus Leszno - wygrana da nam 9. miejsce, a ewentualna porażka zmusi do walki o miejsce w ekstraklasie na przyszły sezon w repasażach z drużynami z I ligi.

Zapadają kolejne rozstrzygnięcia w play off. W ostatni weekend AZS Politechnika Wrocław (Balicki -  Żmudziński, Gołębiowski - Starkowski, Gawryś - Klukowski) zdemolował Konkret Chełmno (Jassem - Mazurkiewicz, Kalita - Nowosadzki) 211-86 i jest pierwszą drużyną, która zapewniła sobie miejsce w "Final Four" (18-20 czerwca). Drugą będzie zwycięzca meczu Connector Poznań (Kazmucha - Serek, Bizoń - Kowalski, Araszkiewicz - Puczyński) - Consus Kalisz (Martens - Filipowicz, Makaruk - Niedzielski, Żak - Zaremba).

Na pokonanych w tych meczach już czekają zwycięzcy meczów drugiej czórki po play off - RAL Poznań (pokonał Consus Carbon Kalisz) oraz Andrzejki Gdański (wygrały z Siwik Holiday BT Mrągowo). Po utworzeniu dwóch par, zwycięzcy uzupełnią skład półfinalistów. pokonani zajmą miejsca 5-8.

W dolnych sferach odbył się jeden mecz - Silesia Gliwice zapewniła sobie utrzymanie w lidze, deklasując AZS UW TG Warszawa 204-127.

Pełna informacja o aktualnej sytuacji w lidze