Afera cynkarzy - przesłuchania Fishera i Schwartza w grudniu i styczniu

Specjalna Komisja Etyczna Izraelskiej Federacji Brydżowej wyznaczyła kolejne terminy przesłuchań pary Fisher-Schwartz, podejrzanej o stosowanie nielegalnych sygnałów. Poprzednie, zaplanowane na początek listopada, zostały przesuniete ze względu na złożenie przez podejrzanych obszernych materiałów (ponad 400 stron), dotyczących przedstawianych im zarzutów. Przesłuchania zaplanowane zostały na 20. grudnia oraz 3. i 5. stycznia. Przesłuchania będą otwarte dla publiczności.

Według informacji z forum www.bridgewinners.com, aktualny mistrz świata par, Inon Liran stwierdził, że po przeanalizowaniu rozdań, które stanowią materiał dowodowy, z punktu widzenia logiki brydżowej, nie widać, aby stosowali sygnały, polegające na przekazywaniu informacji poprzez kaszel bądź sposób umieszczania tacy z odzywkami na stole. Najprawdopodobniej przedstawi on swoje wnioski podczas przesłuchań.

Ponadto Fisher i Schwartz poddali się testowi na wykrywaczu kłamstw, którego wyniki rzekomo negują fakt stosowania przez nich niedozwolonych sygnałów.