Wkraczamy w decydującą fazę

W piątek odbyła się miła dla nas, ale bardzo nietypowa uroczystość. W związku z aferą z mistrzostw świata 2013 na Bali, dotyczącą „cynkowania” przez niemiecką parę Elinescu - Wladow, zwycięzców - drużynę niemiecką zdyskwalifikowano, a kolejne drużyny przesunęły się o miejsce wyżej. W Providence Carolyn Lynch, kapitan drużyny USA, która pierwotnie została sklasyfikowana na drugim miejscu, przekazała srebrne medale Krzysztofowi Lasockiemu z reprezentacji Polski, która pierwotnie zajęła trzecie miejsce. Jako ciekawostkę można dodać, że w półfinale turnieju seniorów NABC, spotkały się drużyny LYNCH i MARKOWICZ, w których grało po 4 graczy z drużyn z Bali.

Rozpoczęły się najważniejsze turnieje Reisinger i Swiss. Są w nich pierwsze sensacje.

Reisinger został przykrojony z 48 do 20 teamów. Dzisiaj półfinały, po których pozostanie 10 drużyn. Miejsca w półfinałach zabrakło dla trzech teamów, które były wymieniane wśród faworytów. Odpadli ZIMMERMAN (Zimmerman - Multon, Helgemo - Helness, Fantoni - Nunes) - zwycięzcy z lat 2012 i 2013, CAYNE (Cayne - Seamon, Lauria - Versace, Bessis - Lorenzini), oraz niestety, PRATAP z naszymi zawodnikami w składzie (Pratap - Gordon, Kwiecień - Pszczoła, Berkowitz - Sontag).

Dobrze spisują się na razie nasi faworyci - Gromov (Gromov - Dubinin, Buras - Narkiewicz, Piekarek - Smirnov) na razie na trzecim miejscu z niewielką stratą do prowadzącego Schwartza (Schwartz - Graves, Brogeland - Lindqvist, Fischer - Schwartz).

W Keohane North American Swiss Teams ze startujących 148 drużyn pozostało 74. Prowadzi LYNCH (Lynch - Passell, Hayden, Balicki - Żmudziński). Na dziewiątym miejscu nasi - Chmurski - Tuczyński, Kalita - Nowosadzki, Blass - Leśniewski. W dobrym sąsiedztwie - na dziesiątym miejscu jest drużyna Billa Gatesa.

Pozostali Polacy także awansowali:

21.MARTENS - Krzysztof Martens, May Sakr, Ahmed Yousry, Ahmed Rabie. Sean Gannon

28.KASLE - Kasle - Kozlove, Chambers - Schermer, Miłaszewski - Witek

32.MARKOWICZ - Markowicz - Klukowski, Melman - Zeligman, Lasocki - Russyan

58.BARRETT - Barrett - Barrett, Dawson - Kristinsson, Kowalski - Romański