Oby tak dalej - Wojtek Gaweł o wczorajszym meczu

OBY TAK DALEJ…

 

Nie mam siły pisać, gdyż jednak mecz był ciężki, gdyby były jakieś bzdury, to wybaczcie!

 

UDAŁO SIĘ! Wygraliśmy ćwierćfinałowy mecz z drużyna Nicka Nickella w składzie: Nickell-Katz, Levin-Weinstein, Meckstroth-Rodwell. Mecz był niesłychanie zacięty w pierwszych trzech częściach. Było to spowodowane dosyć płaskimi rozkładami. Pierwszą część przegraliśmy 10:12, drugą wygraliśmy 17:13 imp. Niski wynik, prawda? Wyglądało, że mecz się rozkręci, kiedy Nickell zejdzie z boiska, ale tak się nie stało. Trzecia część zakonczyła się wynikiem 20:18 dla nas i dopiero w ostatniej kilka razy wysoko zapunktowaliśmy, osiągając ostateczny rezultat 89:61. Jest to jeden z najniższych wyników w turnieju – 64 rozdania, a „przemiał” tylko 150 imp.

 

Emocje jeszcze nie opadły i ciężko oddać atmosferę, jaka zapanowała wśród nas po meczu. Zwycięstwo nad teamem Nickella to powód do satysfakcji. Następnym razem opiszę więcej rozdań z tego spotkania. Dzisiaj tylko jedno, czasu mało, a trzeba się wyspać przed półfinałem na drużynę Grześka.

 

Rozd. 30/II.

 

♠ W

 

 

♥ W85

 

 

♦ KD10986

 

 

♣ D53

 

♠AD109

N

♠ K86543

♥ K72

W             E

♥ D96

♦ A5

♦ W3

♣ KW86

S

♣ 42

 

♠ 72

 

 

♥ A1043

 

 

♦ 742

 

 

♣ A1097

 

 

W

Katz

N

Rafał

E

Nickell

S

ja

 

 

pas

pas

1BA

pas

2♥

pas

3♠

pas

4♠

pas…

 

Rafał wyszedł królem karo. Rozgrywający, Ralph Katz, zabił asem, dwukrotnie zaatutował i odszedł karem, mając nadzieję, że to zagranie wyjaśni mu za chwilę pozycję w którymś z pozostałych kolorów. Rafał wziął damą. Odejście w trefla pozwalało rozgrywającemu wygrać natychmiast, środkowy kier wyrobi lewę kierową. Rafał wybrał na swoje kolejne zagranie waleta kier! Katz położył damę, którą zabiłem asem i nie trafił, co postawić na zagranego w następnej lewie trefla.

Wybral waleta, bo mógłby w przypadku, gdybym miał D109x trefl, ustawić mnie w przymusie kierowo-treflowym, zgrywając piki.

 

Na drugim stole pierwsze cztery lewy wyglądały identycznie. Steve Weinstein w tej samej pozycji co Rafał, zagrał jednak w trefla. Michał idealnie przeczytał pozycję i w kolejnej rundzie trefli postawił króla i wyrobił sobie waleta przebitka. +420 i 10 impów zysku. Oby tak dzisiaj!