Dopiero połowa... relacja Maćka Bielawskiego z pierwszych 32 rozdań finału

FINAŁ – PIERWSZA POŁOWA

Po pierwszej połowie finałowego meczu Spingolda przegrywamy z teamem GRUE 43:55.

Pierwszy segment zakończył się  naszym lekkim prowadzeniem 43-36. Finał zaczął się dla nas bardzo dobrze, bo od prowadzenia 11:0. Nasza drużyna grała ostrożnie, w przeciwieństwie do teamu GRUE,  który grał bardzo ostro. Obie taktyki sprawdzały się podobnie, aż do końcówki segmentu, w której to Jacek Kalita wykazał się znakomitą rozgrywką i wyprowadził team na prowadzenie:

pas

Po wiście ♣9 Jacek wziął lewę damą w dziadku i zagrał 10 kier do króla od N i asa w ręce. Teraz nastąpił kluczowy moment w rozdaniu  - rozegranie koloru pikowego. Pik do waleta, po spadnięciu od S dziewiątki, Jacek celnie zaimpasował dziesiatkę u N (czy S mając 109 w pikach nie wyszedłby w pika, a szukał jakichś trefli?). Po ściągnięciu pików Moss został wpuszczony kierem.

Na drugim stole Wojtek Gaweł otworzył 1♦, co spowodowało dużo spokojniejszą licytację i nasi zapisali 110 za 3♦. 11 impów dla BRIDGE24.

W drugiej połowie, niestety, nie udało się zdobyć nawet punktu. Segment był dosyć płaski i przegrywamy go 0:19. W ostatnim rozdaniu mogło dojść do dużo większego obrotu niż 1 imp:

Bez czterech, 400 dla bridge24

Ostra kontra Grue doprowadziła amerykańską parę do końcówki. Na nasze szczęście, Brad Moss nie zdecydował się, posiadając aż 5 kierów, na ukarnienie kontry.

Na drugim stole para NS została postawiona w trudnej pozycji i żaden z graczy nie zabrał głosu po 2♠. Skuteczna obrona Wojtka z Rafałem ograniczyła straty do jednego impa.

Przed drugą połową kwestia zwycięstwa jest otwarta. Czy w pierwszym starcie teamu bridge24 uda się odnieść zwycięstwo w tak prestiżowym turnieju jak Spingold?