Dominacja Polaków w IMSA Games 2016

W tegorocznych IMSA Elite Mind Games do turnieju open zaproszono cztery reprezentacje: Polski (Gawryś - Klukowski, Jassem - Mazurkiewicz, Gołębiowski - Starkowski), Szwecji (Nystrom - Upmark, Sylvan - Wrang, Bergdahl - Warne), Bułgarii (Stefanov - Mihov, Nanev - Isporski, Danailov - Stamatov) i Chin (Hu, Li, Kang, Sun, Liu, Hou).

Reprezentacji Polski przez turniej drużynowy przeszła jak burza - wygrała eliminacje, a w 48-rozdanowym finale pokonała Szwecję 142-96,7, przesądzając o wyniku w zasadzie już w pierwszej szesnastce, wygranej 69 - 6.

WYNIKI FAZY ELIMINACYJNEJ

WYNIKI FINAŁU

Również turniej par zakończył się sukcesem Polaków - po czterech sesjach najlepsi okazali się Gołębiowski - Starkowski z przewagą 2,5% nad drugimi - szwedzką parą Nystrom - Upmark. Na trzecim miejscu gospodarze - Hu - Li.

Na kilka rozdań przed końcem na trzecim miejscu byli Jassem - Mazurkiewcz, ale po słabszym finiszu spadli na piąte miejsce. Gawryś - Klukowski ukończyli turniej na 9. miejscu.

Wyniki turnieju par

W drużynowym turnieju kobiet wygrała reprezentacja Francji, a w turnieju par na podium znalazło się pięć Chinek, na trzecim miejscu Nevena Senior grająca w parze z zawodniczką gospodarzy.